بلاگ

فواید و خواص زرشک برای سلامت بدن

زرشک درختی همیشه سبز با برگ پهن است که میوه های سرخ رنگ بیضی شکل دارد. زرشک برای مصارف دارویی بیشتر از 200 سال است که شناخته شده است. این یک گیاه سم زدا است که حاوی خواص دارویی و آرام بخش عالی است و به مبارزه با چندین بیماری کمک می کند.

خواص زرشک

ارزش غذایی زرشک

آنها منبع غنی ویتامین C هستند. زرشک همچنین حاوی ویتامین B، مانند تیامین و مواد معدنی مثل روی می باشد.

در زرشک عناصری وجود دارند که ارزش دارویی زیادی دارند؛ این ماده شیمیایی به عنوان یک آنتی بیوتیک برای کشتن باکتری ها، قارچ ها و پروتوزوآ است.

میوه، ساقه و پوست ریشه زرشک حاوی مواد شیمیایی مانند:آلکالوئیدها و ایزوکوئینولین هستند که به اندازه کافی در درمان بیماری های مختلف مؤثر هستند.

خواص و ارزش تغذیه ای زرشک

100 گرم زرشک حاوی:

  • 316 کالری
  • 3.6 گرم پروتئین
  • 63.9 گرم کربوهیدرات
  • 27.2 گرم قند
  • 3.5 گرم چربی
  • 7.4 گرم فیبر رژیمی
  • 24 میلی گرم ویتامین C

چندین مورد از فواید شگفت انگیز سلامتی زرشک

زرشک میوه سالمی است که سرشار از مواد مغذی بالا است و به شیوه ای عالی به سلامتی انسان نیز کمک می کند. در متن زیر و در ادامه بخش بررسی خواص ها در نمناک برخی از فواید سلامتی زرشک وجود دارد، عبارتند از:

1. زرشک برای کمک به درمان التهاب و عفونت:

زرشک به کاهش التهاب کمک می کند. در واقع، التهاب ریشه برخی بیماری های عفونی است و درمان این التهابات می توانند در ایجاد علائم، کمی قابل تحمل باشند. مطالعات نشان داده اند که زرشک حاوی برخی عوامل ضد باکتریایی و ضد قارچی است و این باعث می شود که یک محلول بزرگ برای مبارزه با عفونت باشد.

2. زرشک برای کمک به درمان عفونت های مجاری ادراری:

یکی دیگر از مزایای سلامتی زرشک، درمان عفونت در مجاری ادراری است.

3. زرشک برای کمک به درمان عفونت های دستگاه گوارش:

یکی از مهم ترین فواید زرشک این است که به دلیل وجود برخی عوامل ضد باکتریایی و ضد قارچی، می تواند به درمان عفونت های دستگاه گوارش کمک کند.

4. زرشک مفید برای گلو درد:

زرشک به درمان گلو درد و برخی شرایط خفیف، مانند سرماخوردگی کمک می کند. این به دلیل حضور ویتامین C در زرشک است.

5. زرشک مفید برای درمان اسهال:

اسهال ناشی از باکتری های خاصی است که به طور طبیعی با استفاده از زرشک درمان می شوند. با این حال، زمانی که شرایط وخیم است، با پزشک خود تماس بگیرید.

6. زرشک باعث بهبود هضم می شود:

تمام میوه ها حاوی مقدار زیادی فیبر هستند، که برای هضم مفید می باشند. زرشک نیز در بهبود هضم به دلیل محتوای فیبر غنی مفید است. علاوه بر این، اثرات ضد باکتریایی و ضد قارچی زرشک می تواند به حفظ بدنی سالم و عاری از عفونت کمک کند.

7. زرشک به عنوان یک درمان خانگی برای مسمومیت غذایی عمل می کند:

زرشک می تواند در موارد مسمومیت های غذایی، به عنوان یک درمان خانگی مورد استفاده قرار گیرد. این به دلیل حضور عوامل ضد باکتریایی موجود در زرشک است با این حال در موارد شدید فرد باید با پزشک مشورت کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.