بلاگ

ادویه مخصوص هر غذا کدام است؟

ادویه کلید اساسی برای طعم‌دار کردن و عطر هر غذایی است. بدون ادویه حتی باوجود استفاده از گران‌ترین مواد غذایی هم نمی‌توان یک غذای خوشمزه تهیه کرد. یکی از چالش‌هایی که اکثر آشپزها با آن سروکله می‌زنند، انتخاب ادویه مخصوص هر غذا است تا بتوانند غذایی خوشمزه درست کنند.
عطر ادویه تازه، نسبت به دیگر ادویه‌ها بیشتر است و با استفاده از یک دستگاه آسیاب رومیزی می‌توانید این عطر را چندین برابر کنید.

ادویه هر غذا چیست (ادویه هر غذا چیه)

هر غذا ادویه مخصوص خودش را دارد و برای اینکه بتوانید غذایی متفاوت درست کنید، باید ادویه متناسب با آن را استفاده کنید تا طعم دلپذیری داشته باشد.

ادویه مخصوص قورمه سبزی

قورمه سبزی یکی از غذاهای محبوب بین ایرانیان است که هنر هر کدبانوی ایرانی را به رخ می‌کشد. این هنر با ترکیب برخی از ادویه‌ها بیشتر نشان داده می‌شود. استفاده از ادویه، طعم قورمه سبزی را دوچندان می‌کند.
مهم‌ترین ترکیبات ادویه مخصوص قرمه سبزی پودر غوره یا پودر لیمو، زردچوبه، فلفل سیاه، شنبلیله خشک و پودر رازیانه است.

ادویه ‌های مخصوص هر غذا | ادویه ماکارونی

ماکارونی یکی از غذاهای خوشمزه است که همه از خوردن آن لذت می‌برند. با افزودن برخی از ادویه‌ها، طعم این غذای خوشمزه چندین برابر می‌شود.
هرچند ترکیب ادویه‌ها ذائقه‌ای است ولی ما دراینجا بهترین ادویه‌ها را برای خوش طعم کردن ماکارونی آماده کرده‌ایم.

از این ترکیب برای طعم‌دار کردن ماکارونی استفاده کنید:
تخم گشنیز، دارچین، هل، میخک، زنجبیل، آویشن، فلفل سیاه، جوز هندی، ادویه کاری، پاپریکا

ادویه های مناسب هر غذا | ادویه پلویی

برنج طبع سردی دارد و از آنجایی که جزو جدانشدنی غذای ایرانیان است باید با ادویه‌های گرم مصرف شود تا از میزان سردی آن بکاهد. ادویه پلویی طعم بی‌نظیری به برنج می‌دهد که استفاده از آن‌ها، پلویی خوشمزه را میهمان سفره شما خواهد کرد.

ادویه پلویی ساده

اگر برنج ساده را طبخ می‌کنید، بهتر است از ادویه‌های زیر در آن استفاده کنید تا مضرات برنج را کمتر کند.

پودر دارچین، پودر زیره سیاه، پودر گل محمدی: یک قاشق غذاخوری

پودر هل، فلفل سیاه و پودر جوز هندی: یک قاشق مرباخوری

ادویه پلویی مخلوط (لوبیا پلو، عدس پلو, باقالی پلو و …)

برای درست کردن انواع پلوهای مخلوط می‌توانید از ترکیب پلو ساده همراه با پودر میخک (نصف قاشق مرباخوری) و زنجبیل (یک قاشق مرباخوری) استفاده کنید.

ادویه های مناسب برای هر غذا | ادویه آبگوشت

زمانی یک آبگوشت حرفه‌ای می‌توانید طبخ کنید که از ادویه‌های مخصوص آن استفاده کنید. حتماً طعم دیزی رستوران‌ها را به یاد دارید و طعم آن زیر زبانتان است.
اما چه ادویه‌های استفاده می‌کنند که این طعم بی‌نظیر را دارد. آبگوشت هم ادویه‌های مخصوص خودش را دارد و باید ترکیب آن‌ها را استفاده کنید.
پودر فلفل سیاه، زیره سیاه، پودر تخم گشنیز، پودر لیمو عمانی، مرزه، پودر دارچین، زردچوبه و جوز هندی از مهم‌ترین آن‌ها است.

ادویه مخصوص هر غذا | ادویه مرغ

چگونه می‌توان بوی مرغ را از بین برد و طعم متفاوتی به آن داد. قطعاً ترکیب برخی از ادویه‌ها در این زمینه بسیار تاثیرگذار است. از این ادویه‌ها برای خوشمزه کرذن مرغ می‌توانید استفاده کنید.

پودر تخم گشنیز، پودر پیاز، پودر پیاز، پودر هل، پودر سیر، پودر زیره سبز، پودر دارچین، پودر فلفل قرمز و سیاه، پودر زنجبیل، پودر نمک دریا و پودر زردچوبه.

ادویه هر غذا | ادویه قیمه

حتماً شما هم به دنبال طرز تهیه قیمه مجلسی هستید. قیمه مجلسی از چه شگردی استفاده می‌کنند که عطر و بوی آن تمام ساختمان را فرا می‌گیرد. بله درست حدس زدید استفاده درست از ترکیب ادویه‌ها و زمان صحیح ریختن ادویه در قیمه عطر و طعم آن را چندین برابر می‌کند.

ادویه‌ های قیمه عبارتند از:
فلفل سیاه، زغفران، دارچین، زردچوبه، هل، جوز هندی، پودر گل سرخ

ادویه های هر غذا | ادویه ماهی

ادویه ماهی در از بین بردن بوی ماهی بسیار تاثیرگذار است مخصوصاً اگر به درستی انتخاب شود. برای گرفتن بوی ماهی از پودر خردل، نمک، فلفل سیاه، پودر برگ بو، پودر میخک، زنجبیل هل و دارچین استفاده کنید.

این مواد را می‌توانید در میکسر بریزید و ماهی را به آن آغشته کنید.

ادویه مناسب هر غذا | ادویه لازانیا

در اینجا یکی از ترکیبات عمومی طعم دار کردن لازانیا را بیان می‌کنیم که برای هر ذائقه‌ای دلچسب است. این ترکیب ادویه به شرح زیر است:

پیاز، سیر، ریحان خشک، رازیانه نمک فلفل سیاه جعفری

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.